Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі
Донецька філія
Яндекс.Метрика
    22 жовтня на базі Донецької філії Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі відбулось засідання Донецького обласного методичного об’єднання викладачів дисципліни «Інформатика і КТ» під головуванням викладача-методиста Левченко В.А.
    Порядок денний засідання був дуже насиченим різноплановою роботою, яка була спрямована на  реалізацію проблеми «Оптимізація навчально-виховного процесу засобами сучасних інформаційних технологій».
    Організаційна робота засідання передбачала звітування голови об’єднання про участь Донецької області у ІІІ етапі 7-ої Всеукраїнської олімпіади з  інформатики та комп’ютерної техніки, яка проводилась  на базі Криворізького гірничого технікуму. Донецьку область на олімпіади представляв переможець ІІ етапу  Горбачов Віталій, студент Донецького політехнікуму (викладач Величко П.І.), який і на заключному етапі олімпіади  посів перше місце. Отже, Донецька область виборола почесне право проводити  у 2013-2014 н.р. ІІІ етап 8-ої Всеукраїнської олімпіади.
    Члениметодичного об’єднання обговорили вимоги до олімпіадних завдань для поповнення Всеукраїнської бази олімпіадних завдань з інформатики та комп’ютерної техніки для студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Протягом засідання були також опрацьовані офіційні документи Міністерства освіти і науки України, методичні рекомендації щодо викладання курсу інформатики та комп’ютерних дисциплін у 2013-2014 н.р.
    Запланований педагогічний практикум передбачав проведення  відкритого практичного заняття  з дисципліни «Інформатика і КТ», який підготувала Коваленко Т.О., викладач Донецької філії УДУФМТ. Протягом заняття було продемонстровано застосування інтерактивних підсистем  «Чат» (синхронне спілкування), «Форум» (асинхронне спілкування), «Тестування» на різних етапах діагностики отриманих знань. На етапі узагальнення та систематизації знань використовувався інтерактивний електронний підручник. Заняття було проведено на високому методичному та педагогічному рівнях. ОМО викладачів інформатики та обчислювальної техніки прийняли рішення рекомендувати до розповсюдження серед викладачів ВНЗ 1-2 регіонів області методику організації дистанційного навчання, запропоновану викладачем Коваленко Т.О.,
    Обмін досвідом роботи та інноваційними пошуками передбачав презентацію досвіду роботи голів  регіональних методоб’єднань. Зокрема, голова Макіївського регіону Єлтишева З.І. розповіла про підсумки роботи над проблемою «Формування творчих здібностей у студентів на заняттях інформатики». Голова Маріупольського регіону Солнцева С.О. презентувала досвід роботи з проблеми «Організація самостійного навчання студентів як засіб підвищення якості знань». Голова Артемівського регіону Вінокурова Н.В. -  з проблеми «Використання інформаційно-комунікативних технологій навчання при викладанні інформаційних систем і технологій».
    Достатньо уваги було приділено обговоренню переваг сучасної технології «Wiki-освіта». Як було зазначено у процесі обговорення, досвід використання вікі-сайтів в навчально-виховному процесі показує їх високу  ефективність. В основу методики використання освітніх веб-ресурсів вікі-сайтів взяті об’єктно-орієнтований підхід до організації навчальної діяльності та проектний метод навчання. Об’єктно-орієнтований підхід дає змогу перенести акцент в діяльності викладача на особистість студента в галузі формування навчального середовища, при взаємодії з яким відбувається його самонавчання та саморозвиток. Основним методом навчання в цьому випадку є метод проектів, так як при його використанні студенти не тільки отримують певну суму знань, але й освоюють низку важливих принципів та способів діяльності.
    Після того, як порядок денний засідання  було вичерпано, члени методичного об’єднання, сповнені творчими планами та ідеями,  повернулись до своїх регіонів.
ПРО ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗАСІДАННЯ ДОНЕЦЬКОГО ОБЛАСНОГО
МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ДИСЦИПЛІНИ
«ІНФОРМАТИКА І КТ»
Гурткова робота Графік консультацій викладачів Підсумки роботи ОМО Тиждень кафедри Новини кафедри
Фінансів Бухгалтерського обліку та аудиту Економіки та права Математики та інформатики Соціально-гуманітарних дисциплін